Wozniak nevěří autonomním technologiím

Steve Wozniak měl v minulosti sen o autonomním voze pod značkou Apple. Dnes jej však takové představy dávno opustily.

Zklamaný z technologií

Pod Apple jsou podepsáni celkem tři muži. Steve Jobs, Steve Woznik a Ronald Wayne. A právě Woznika nyní prozradil, co si myslí o autonomních vozech, přičemž vyhází z vlastní zkušenosti.

Během interview pro CNBC přiznal, že kdysi dávno skutečně snil o Applu coby značce s prvním zcela autonomním automobilem. Ovšem svůj názor změnil a autopilota již nepovažuje za nedílnou součást automobilů. „Nevěřím v autonomní vozy. Lidé by měli zapomenout na to, že někdy budou vlastnit vůz, který řídí sám,“ rozhovořil se Wozniak.

Zkušenost

Sám své tvrzení odvodňuje tím faktem, že silnice jsou postavené lidmi, kteří nejsou neomylní, a autonomní systémy nemohou brát tento fakt v potaz. Sám přitom moderní technologie vyloženě vyhledává, což dokazují i dvě Tesly, které mu stojí v garáži. A právě z nich pramení jeho frustrace, protože tvrdí: „Tesla dělá hodně chyb. Opravdu mě nepřesvědčuje o tom, že autonomní vozy jsou budoucností,“ uvedl Wozniak, konkrétnější už ale být nechtěl.

Apple již dříve pracoval na projektu s názvem Titan, což měl být automobil schopný právě zcela autonomní jízdy. Ovšem v průběhu vývoje se společnost dostala do problémů, které nakonec vedli k zastavení celého projektu. Zda se někdy opět rozhodne, je tak nyní otázkou.