Mercedes plánuje vybudovat továrnu budoucnosti

Factory 56 je nejnovější projekt Mercedesu, který však nepředstavuje žádný nový automobil, ale koncept továrny budoucnosti.

Automobilová budoucnost

Automobilka již dříve ukázala několik snímků, na kterých byly ukázány moderní postupy při výrobě jejich automobilů, které hodlá zavést ve svých závodech. Ty ukazovali technologie přinášející moderní funkce spolu s apelem a péči o životní prostředí.

Moderní továrna by měla vzniknout v německém Sindelfingenu, kde by se měla kompletovat příští generace vlajkové lodi Mercedes S. Počítá se také s vozy z elektrické rodiny EQ a do budoucna by měly přijít i autonomní vozy. Mercedes apeluje na šetrnost k životnímu prostřední a tak v továrně nebude používán například kancelářský papír, který nahradí digitální komunikace běžící po super rychlé 5G síti.

Wi-Fi vše co vás napadne

Továrna bude zaměstnávat celou řadu zaměstnanců, kteří však budou dohlížet především na automatizovanou výrobu. Mezi ní bude patřit i 300 přepravníků, které budou autonomně doručovat součástky po celé hale. K Wi-Fi zde budou připojeny dokonce i šroubováky, díky čemuž bude zajištěna maximální užitečnost.

Mercedes však chce masivní automatizaci zavádět pouze tam, kde to bude ekonomicky nejužitečnější. Zároveň přiznává, že žádný stroj nedovede nahradit flexibilitu lidského pracovníka.

Všechny tyto novinky by měly být uvedeny v život již v roce 2020. Takže nikterak vzdálená budoucnost.