Škoda Kodiaq vznikne i jako pick-up

Žáci škodováckého učiliště stojí před další výzvou. Tou je tentokrát přetvořit model Kodiaq na pick-up.

Nový projekt

Střední učiliště strojírenské spadající pod Škoda Auto již několikátým rokem zapojuje své studenty do velice zajímavého projektu. Ti v rámci své praxe staví unikátní modely vycházející se sériových vozů Škoda a letos přišel na řadu model Kodiaq. Ta bude přetvořena do verze pic-up. Práce by již měly být v plném proudu.

Chystaná studie je prezentována jako moderní, osobitý dvoudveřový pic-up, který by se měl veřejnosti představit v červnu. Na jeho stavbě se podílí 35 studentů, na které dohlíží technici a zaměstnanci společnosti Škoda Auto z oblastí technického vývoje, designu a výroby.

Dohled těch nejlepších

S návrhem automobilu studentům pomáhal sám šéfdesigner značky Oliver Stefani, kterého žáci navštívili již v raném stádiu vývoje automobilu a pod jeho vedením následně tvořili své první skici vozu.

Projekt prozatím nebyl pojmenován. V pořadí se jedná již o šestý vůz, který vznikne pod rukama nadějných učňů. Podobné projekty se skvěle osvědčily Volkswagenu. Prvním vozem, který takto na škodováckém učilišti vznikl, byl CitiJet, následovaly projekty jako Funstar, Atero, Elemnt či Sunroq.