Elektrického VW Beattle se nedočkáme

Plány Volkswagenu jsou jasné. Do tří let by rád přivedl na trh hned 27 modelů s elektrickým pohonem. Legendární Beatle však mezi nimi nebude.

Elektrický brouk nebude

Legendární Volkswagen Beattle se dočkal dvou nástupců. Tím prvním byl model New Beatle, druhým pak současná generace tohoto vozu, který se představil před osmi lety. V souvislosti s chystanou elektrickou ofenzivou se hodně mluvilo také o tom, že by mezi elektromobily mohla být i elektrická verze legendárního Beattlu ve své třetí generaci.

Tyto spekulace však zcela rozmetal Herbert Diess, který ve svém rozhovoru pro americký tisk přinesl jasné vyjádření, že Volkswagen s elektrickou variantou Beatlu rozhodně nepočítá. Podle jeho slov je tento model natolik ikonický, že jeho přeměna na elektromobil by byla velice nesprávným krokem. Lidé totiž mají u elektromobilu představu, že se jedná o něco zcela nového a unikátního a Beattle do této formule prostě tak nějak nepasuje. Volkseagen by sice byl schopen vytvořit elektrického Brouka, který by byl na naprosto špičkové technické úrovni současných elektromobilů, ale designově by musel být věrný originální předloze a to mu vadí.

Podivný problém

Problém však je, že toto tvrzení naráží na jeden velký problém. Tím je model I.D. Buzz, tedy novodobá elektrická verze legendárního T1, který je minimálně stejně tak legendární jako Beattle. U něj se Volkswagen vůbec nezdráhal využít moderní technologie, které zasadil do klasického designu. Je tedy otázkou, proč to u T1 jde a u Beattlu ne. Diess však tuto polemiku neobjasnil.