Volkswagen to myslí s elektromobilitou skutečně vážně

Volkswagen plánuje éru elektromobilů vzít pevně do svých rukou a již si k tomu připravuje svůj arzenál.

Volkswagen a jeho elektrická ofenziva

Před dvěma lety představil Volkswagen v Paříži koncept I.D. Jednalo se o elektromobil velikosti Golfu, který byl již od svého počátku koncipován jako čistý elektromobil. Následně pak představil další členy této rodiny, kterými crossover, elektrobus a velký sedan. První z nich a to právě zmíněný hatchback by se měl již pomalu začít vyrábět, protože jeho vstup na trhu je plánován na příští rok.

Po něm přijde velká ofenziva ze strany Volkswagenu, se kterou přijde elektrický minibus a další členové elektrické rodiny. Tu budou všichni sdílet platformu MEB, který je vyvinuta speciálně pro elektromobily koncernu Volkswagen a v současné době je rezervována pro nejméně 50 milionů elektrických vozů napříč celým koncernem.

50 milionů!

„Koupili jsme baterie pro 50 milionů vozidel,“ sdělil Diess německému tisku. „Je to ohromující číslo, když zvážíme, že celá skupina VW prodala v loňském roce 10,7 milionů aut.“ Komentuje nákup baterií Herber Diess generální ředitel skupiny VW.

VW se netají tím, že by do budoucna chtěl konkurovat Tesle a to hlavně příjemnější cenovkou svých vozidel.

50 milionů vozu je skutečně markantní číslo, zejména uvědomíme-li si, že s takovým číslem kalkuluje automobilka i u své platformy MEB určené pro klasické vozy. Držme jim tedy palce, ať mají stejné nadšení do elektromobility také zákazníci.