Čtete rádi? Pak je tahle kniha o Ferrari přímo pro vás!

Pokud vám Ferrari uhranulo a rádi se obklopujete předměty spojenými s touto italskou automobilkou, pak je právě pro vás určena nová kniha nakladatelství Taschen. To připravilo rozsáhlou publikaci o historii této legendární automobilky.

Stránky psané benzínem

Exklusivní kniha vyjde letos v říjnu a bude obsahovat 514 stránek nabitých zajímavostmi, exklusivními fotografiemi a také úryvky z deníku Enza Ferrariho. Autorem knihy je Pino Allievi, někdejší komentátor televize Rai, kde komentoval závody F1 a také přispíval o tomto motorsportu do La Gazzetta dello Sport.

U knih je zvykem, že je lidé podepisují a platí to i pro tuto knihu. Najdete v ní podpis Piera Ferrariho, syna samotného Enza, který v současné době působí v automobilce jako její víceprezident. Kniha však bude vydávána ve dvou verzích a ta dražší bude obsahovat krom Pierova podpisu také podpisy Johna Elkanna a Sergia Marchioneho. Pokud je to pro vás i tak málo, můžete zajet na některý ze závodů F1 a požádat o podpis přímo tam.

Nejdražší kniha jakou byste doma měli

Cena knihy není vůbec malá. Její levnější verze vyjde na 5 tisíc euro a je uschována v hliníkovém boxu, který má imitovat dvanáctiválec. Dražší verze je pak o něco dražší, koupíte jí za 25 tisíc euro, což je cena již velmi slušného nového automobilu. Dražší verze krom boxu obsahuje také zhruba jeden metr velký podstavec a již zmíněné podpisy.

Kniha je jedinečná také v tom, že bude vydáno pouze 1947 kusů, z čehož 250 bude představovat onu dražší verzi.