Přijde další generace legendy od Volkswagenu?

Nástupce nového Beetlu sice není v současné době u Volkswagenu prioritou, ovšem vedení jeho stavbu zcela nezavrhuje. A pokud se jí přeci jen dočkáme, máme se na co těšit.

Beatle patří mezi nejlegendárnější modely automobilky Volkswagen. V současné době však není její pokračování prioritou. Zcela shozená ze stolu však také není. A pokud se jí dočkáme, máme se opravdu na co těšit.

Klasika a budoucnost

Dva páry dveří, a čistě elektrický motor posílající sílu na zadní nápravu. Tak by mohl vypadat nový Brouk, který půjde ve strarých kořenech legendární Type 1 z roku 1945. Otázkou však je, dočkáme se?

Projekt Brouka oživila německá automobilka v roce 1997. Dala mu přední náhon a později také druhou generaci, jejíž čas však vypršel a momentálně se s trhem loučí. A nástupce? Zatím se neplánuje, ovšem Volkswagen mu rozhodně nedává úplné sbohem. Má dokonce i představu o tom, jak by takový brouk třetí generace mohl vypadat.

Jednalo by se o čistě elektrický automobil, který by stál na platformě MEB, která je momentálně využívána členy rodiny I.D. Úkolem vozu by bylo především mířit na emoce svých majitelů, k čemuž má velmi dobré předpoklady díky své historii a také neopakovatelnému vzhledu.

Stačí říct ano

Volkswagen má již dokonce i jasnou představu o tom, jak by mohla novinka vypadat a její návrh jim dokonce leží v šuplíku. Na svědomí jej má Klaus Bischoff, který o něm hovořil takto: „Podíváme-li se na platformu MEB, nejkratší možný rozvor ukazuje hatchback. Pokud by takové proporce dostal i Brouk, už by to nebyl funkční kompromis. Bylo by to prostorné a atraktivní auto,“ uvedl s tím, že ve srovnání s dosluhujícím modelem by klidně mohl mít dva páry dveří. Zda se však automobil dostane do výroby je v současné době velkou záhadou.