Volkswagen v Šanghaji

Pro Volkswagen je čínský trh velice důležitý, a protože segment SUV je v Číně tím nejpopulárnějším, je celkem jasné, co bylo na Šanghajském autosalonu tím nejdůležitějším.

SUV pro Asii

Čína je momentálně doslova přeplněná automobily a v příštích letech by měl být nárůst jejich počtu ještě výraznější než v minulých letech. Jen Volkswagen chce na místním trhu zdvojnásobit počet nabízených SUV na tomto trhu, protože zájem o tyto vozy je ohromný. Proto v rámci konané SUV-night konané před samotným autosalonem, kde byly představeny ty nejnovější modely.

Poprvé se představila čínská varianta modelu T-Cross, která krom prodloužené zádě nabídne také upravenou přední a zadní část. Dále se představila také novinka Teramont X, rodinné SUV SMC Concept či vize SUV-kupé. Naprostou špičkou je koncept VW ID Roomz, tedy zcela nové elektrické SUV této německé automobilky.

Tento modely by měl v největší pravděpodobností představit také na evropském trhu, tedy ve své sériové podobě. Automobil vypadá poměrně dost odvážně a nabízí technologii budoucnosti. Nechybí mu nejen perfektní konektivita a schopnost autonomní jízdy.