Nové M modely od BMW

BMW již celou řadu let nabízí krom standardních modelů také řadu M, která představuje jejich sportovně laděné deriváty. Krom klasik v podobě M3 a M5 přibývají nové a nové modely a jejich počet bude i nadále růst.

Zmatky ve jménech

Označování moderních vozů od BMW se začíná v poslední době značně komplikovat. Zatímco dříve bylo z jména vozu možné určit krom modelové řady také objem motoru, dnes jsou názvy zapeklité i pro ty, kteří se v této problematice orientují.

A celá situace se bude ještě více zamotávat. Důvodem totiž bude rozšiřování modelové řady o sportovní verze s přídomkem M. I z toho důvodu si nedávno BMW nechalo na patentovém úřadu patentovat tři nová označení. Jedná se o M335, M750 a M650. K nim by navíc měl přibýt ještě modelm M850 xDrive, což BMW potvrdila na závodech v Le Mans.

Na co se těšit

Pod označením M335 nejspíše dorazí něco podobného, co dnes představuje M340i. Něbude tak jednat o ultimativní drtič asfaltu, jako je M3. Tato novinka by se měla představit v Paříži a informací je o něm prozatím velmi málo. Očekávají se však dynamické jízdní vlastnosti.

Modely M650 a M750 budou mít stejnou roli ve svých modelových řadách. Měly by představovat to samé co M850. Pokud tomu tak bude, pak bychom měli pod jejich kapotou naleznout přeplňovaný osmiválec s osmistupňovou samočinnou převodovkou M-Steptronic a také pohon všech kol.

Důvodem proč BMW rozšiřuje svou modelovou paletu o tyto vozy je především snaha být stále konkurenceschopný pro modely od Mercedes-AMG, které se neustále rozrůstají. Jde však také o naprosto přirozený vývoj, který je všemi očekáván.