Volkswagen bude odměňovat majitele starých dieselů

Volkswagen chce opět obnovit vyplácení prémií za výměnu starého dieselu za nový vůz a to v celé zemi. Rozhodnutí zda tak bude činit, by mělo přijít co nevidět.

Peníze na nový vůz

Program vyplácení prémií se zatím týkal jen 15 německých měst, které jsou nejvíce postiženy znečištěním. Záměrem nového opatření by bylo přispět k čistšímu vzduchu ve městě a odvrátit hrozbu dalších dieselů v centrech měst.

„Doufám, že i ostatní výrobci automobilů se postarají o tak dobré zprávy pro zákazníky,“ uvedl německý ministr dopravy Andreas Scheuer.

Na základě analýz je však takový vývoj vysoce nepravděpodobný. „Výrobci se orientují na zisk a dělají to, co považují za správné, ne to, co si přeje ministr dopravy,“. Volkswagen je dle odborníků k takovým strategiím nucen především z důvodu svého skandálu z roku 2015 a také s problémy spojenými s přechodem na novou metodiku měření emisí a spotřeby automobilů WLTP, které se negativním způsobem odrazily na hospodářských výsledcích automobilky.

Až 9 tisíc eur

Nejnovější informace hovoří o tom, že by prémie měla dosahovat až 9 tisíc eur, ovšem nárok na ní mají pouze ti, kteří souhlasí s kompletní likvidací svého starého vozu, které nesplňují normy Euro1-4

Když Volkswagen nabízel podobnou akci od srpna 2017 do června 2018 využilo jeho nabídky celkem 210 tisíc majitelů starších naftových vozů.