Škoda otevírá vývojové centrum vozů určených pro indický trh

Škoda se připravuje na dobývání indického trhu, od kterého očekává velký obchodní potenciál. Jako první by jí mělo na tomto trhu pomoci SUV.

Trh jako žádný jiný

Indický trh patří mezi největší trhy na světě. V minulém roce byl dokonce čtvrtým největším po Číně, Spojených státech a Japonsku. Po automobilové výrobce je tak velkým lákadlem a to především protože se od něj předpokládá velký růst. Velká část země totiž není vůbec motorizovaná.

Škoda zde působí od roku 2001 ovšem prozatím bez většího úspěchu. Dostala proto od Volkswagenu za úkol vyvinout novou platformu, která má za úkol odstartovat novou ofenzivu modelů, které budou vyvinuty speciálně pro místní trh.

Škoda proto otevřela nové technologické centrum, které bude vyvíjet vozy vytvořené na míru požadavků indických zákazníků v rámci projektu s názvem India 2.0. Ten bude mířit na chudé osoby, které si nemohou dovolit automobil evropských parametrů. Škodovce tak nestačí pouze zjednodušit současné vozy, ale musí vyvinout zcela nové.

Jako první SUV

Pro Škodu nyní začne pracovat asi 250 specialistů, kteří jako první budou vyvíjet SUV střední velikosti. Škoda má na starosti kompletně celý koncernový vývoj pro zdejší trh a tak není jisté zda automobily budou vyjíždět pod logem jejím, nebo Volkswagenu. Novinka by se měla představit v roce 2020 a po něm přijdou další modely.

Původně měla Škoda spolupracovat s místní Tatou, ovšem dohoda nakonec nedopadla, což bylo odůvodněnou vzájemnou neshodou v ekonomické ani technické oblasti.