Když se T-Roc pořádně naštve

Volkswagen odhalil ostrou verzi svého T-Rocu a je se rozhodně na co dívat. Disponuje 300 koňmi a stovku zvládne pod pět sekund.

Hot SUV

Novinka člověka zaujme hned na první pohled a té především díky výrazně tvarovanému přednímu nárazníků, nebo difusoru v zadní části vozu, který navíc doplňují hned čtyři koncovky výfuku. T-Roc R je navíc velmi blízko zemi.

Pod kapotou novinky pracuje dvoulitrový čtyřválec TSI o výkonu 221 kW. V tomto ohledu je autmobil shodný například s novinkou od Cupry, která nabízí podobně laděnou Atecu. S ní také T-Roc sdílí celou řadu technických řešení.

Vozy jako T-Roc, tedy Hot SUV jsou čím dál tím častěji označovány za nástupce dříve tolik populárních hot hatchů se kterými se mohou co do výkonnosti velmi snadno srovnávat. Že je HOT SUV i T-Roc jasně naznačuje nejen světlá výška automobilu a celá řada sportovních designových prvků, ale také titanový výfuk z dílny Akrapovič, který dokonale podtrhuje celý zvukový projev tohoto automobilu.

I jako kabriolet

Mode T-Roc je velmi populární a od jeho zahájení prodejů se jej prodalo již přes 200 tisíc kusů. Rozšíření nabídky by pak toto číslo mělo ještě více navýšit a krom ostré verze by nyní měl Volkswagen nabídnout také zcela unikátní SUV kabriolet, který bude v segmentu naprostou raritou.

Na vlastní oči si novinku budete moci prohlédnout již 5. března v Ženevě.