Škoda vybuduje 7 tisíc nových dobíjecích míst

Škoda Auto plánuje elektrickou ofenzivu. Na její podporu vybuduje 7 tisíc nových míst pro dobíjení. V celé České republice je totiž jejich závažný nedostatek.

7 tisíc míst

Skupina Volkswagen Group plánuje v příštích letech přinést na trh až 70 nových modelů elektromobilů. Tyto plány zahrnují také Škoda Auto, která představí svou elektrickou prvotinu ještě letos. Jen o nových elektromobilech to však nebude. Výrobce musí reagovat i na nedostatečnou síť nabíjecích stanic pro taková vozidla.

I to je důvod, proč chce Škoda Auto vybudovat do roku 2025 kvalitní infrastrukturu dobíjecích stanic, který bude obsahovat téměř 7 tisíc dobíjecích míst. Ty vzniknou v závodech výrobce tedy v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Nabíječky budou k dispozici primárně zaměstnancům automobilky s tím, že výrobce do nich investuje až 32 milionu eur. Mimo tovární areály jich vznikne asi 3 100.

V současné době je v Mladoboleslavském závodu k dispozici 300 dobíjecích míst, přičemž slouží primárně ke zkušebnímu provozu.

Elektormobilita již brzy

Budování takové sítě je pro vozy nutností, protože nedostatek nabíječek je jedním z důvodů proč nechtějí lidé do elektromobilů investovat. K tomu samozřejmě musíme připočíst také vysokou cenu a poměrně nízký dojezd vozů.

Expanze v oblasti elektromobility má být zahájena již v letošním roce s novým modelem e-citygo, která bude nahrazovat všechny konveční varianty. V rámci faceliftu Superbu později dorazí i jeho plug-in hybridní verze. V roce 2020 bude zahájena sériová výroba studie Vision iV a do roku 2022 by měla Škoda představit více jak deset elektrifikovaných modelů.