Seat elektrizuje

Stejně jako ostatní koncernoví příbuzní, i Seat si připravil svůj vlastní elektromobil, který sdílí techniku s I.D. Neo od Volkswagenu.

Elektrický Španěl

Novinka by se měla představit na autosalonu v Ženevě, přičemž se stále spekuluje o tom, jaké jméno vlastně automobil ponese. Tou nejpravděpodobnější verzi je však momentálně označení Born.

Novinka by měla být velmi blízkým příbuzným Volkswagenu I. D. Neo, který by měl odstartovat elektrickou revoluci. Základem je modulární platforma MEB, kterou najdeme například i u sériové podoby konceptu Škoda Vision X.

Co do techniky byl Seat zatím skoupí a moc toho nevíme. Dojezd by se měl pohybovat okolo 500 kilometrů na jediné nabití, což je podobný hodnota jako u modelů od Volkswagenu a Škodovky. Navíc se předpokládá, že novinka by měla být prvním elektromobilem od Seatu a předběhnout by jej mělo snad jen čistě elektrické provedení modelu Mii, ovšem priority Seatu jsou jasně zacílené na model Born.

Nechme se překvapit

Automobil by měl být o něco větší než I.D. Neo, ale menší než elektrické SUV od Škodovky. Je tedy otázkou, zda se bude jednat o elektrickou alternativu modelu Leon, nebo se nám představí moderní elektrický crossover.

Srat so budoucna počítá s dalšími elektrifikovanými modely. Leon by se měl představit jako plug-in hybrid a s největší pravděpodobností bude sdílet i stejnou techniku jako příští Volkswagen Golf GTE.