Druhy vrtaček aneb jaké je ideální právě pro vás

Na trhu dnes narazíte na desítky různých typů vrtaček. Jejich naprosto základní rozdělení je však jasné. Potřebujete vrtačku akumulátorovou, elektrickou, s příklepem či bez příklepu?

Výběr vrtačky

Před samotným výběrem vrtačky si musíte ujasnit, do čeho budete s vrtačkou nejčastěji vrtat, jestli budete jen vrtat nebo i šroubovat. Například akumulátorové vrtačky se hodí pro lehčí práci a šroubování, naopak pro práci náročnější jsou vhodné spíše elektrické vrtačky.

Co tedy akumulátorová vrtačka?

Akumulátorová vrtačka bere svou energii z baterie. Ideální je, pokud si pořídíte akumulátorovou vrtačku, ke které je ještě druhá baterie, abyste mohli s jednou baterií pracovat a druhou zatím nabíjet a pracovat bez přestávky. Akumulátorové vrtačky se používají pro šroubování, jelikož mají široké nastavení kroutícího a utahovacího momentu. Na výběr máte mezi jednorychlostní a dvourychlostní aku vrtačkou. Převážná většina modelů je vybavena i možností změny směru otáčení, můžete tak směle zašroubovávat, ale i vyšroubovávat. Praktické je také pořídit si vrtačku, které nechybí LED osvětlení.

Elektrická vrtačka bez příklepu

Taková vrtačka je vhodná pro vrtání děr, které mají menší průměr. Hodí se pro vrtání do dřeva, plastu a dalších měkkých materiálů.

Elektrická vrtačka s příklepem

Ta se hodí do vrtání spíše do tvrdých materiálů, jelikož si pomáhá příklepovým mechanismem. Ten zvládne mnohdy až 60 tisíc příklepů do minuty. Elektrická vrtačka s příklepem zvládne i vrtání do cihlových zdí, betonu či měkčího druhu kamene. Vybrat si většinou můžete z jednorychlostních a dvourychlostních modelů.

Vsaďte na kvalitu

Pokud nevíte, kde kvalitní nářadí pořídit, obraťte se na léty prověřenou značku Stanley Fatmax. Právě ona vám nabízí opravdu kvalitní a propracované nářadí, které vám vydrží roky. Investujte do kvality a nepořizujte si nářadí, které vám brzy vypoví svou službu.