Amazon a GM chtějí investovat do Rivianu

Amazon a GM jsou společnosti, které skutečně něco znamenají. Nyní se rozhodli investovat do jiné společnosti, která by mohla něco znamenat v budoucnu a to do výrobce elektromobilů Rivian.

Rivian má našlápnuto

Rivian je společnost, která momentálně připravuje výrobu elektrického pick-upu, který oznámila v loňském květnu a novinku pak představila na podzim. Krom pick-upu by chtěl ve velmi krátké době představit také čistě elektrické SUV. Cílem automobilky je dosáhnout stejných úspěchů jako automobilka Tesla.

Aby se tak mohlo stát, je zapotřebí investorů a dvě zvučná jména by mohla zanedlouho přijít. Jsou to právě Amazon a také samotné GM.

Pick-up RT1 a SUV R1S sdílejí stejnou modulární platformu, na které může Rivian nadále postavit celou řadu dalších projektů z nejrůznějších segmentů. Rivian vyvíjí vozy v Michiganu, ovšem samotná výroba pak probíhá v rámci bývalé továrny automobilky Mitsubishi v Illinois.

Rivian je tak trochu tajnůstkářská automobilka, protože většinu svých projektů drží pod pokličkou do doby, dokud nejsou zcela kompletní. I proto jsme museli na nový pick-up čekat několik, let, přičemž automobilka odepsala dvě první verze vozu.

Cílem automobilky je začít vyrábět 50 – 60 tisíc pick-upů do roku 2025. Dále chce svou platformu poskytovat zájemcům, kteří jí nebudou používat pro výrobky, které by přímo konkurovali vozům od Rivianu. Pick-up by se měl začít v sériové podobě prodávat ke konci roku 2020 a SUV by mělo přijít o nějaký ten čas později.