Samson Switchblade ani auto ani letadlo

Smson Motors je velmi netradičním výrobcem z Oregonu, který se již přes deset let věnuje vývoji tříkolky Switchblade. Na tento netradiční povoz mají prý již 800 rezervací.

Auto, které létá a letadlo které jezdí

Samson Motors zahájila výrobu modelu Switchblade, který by měl být schopen letu i jízdy po silnici. Na tomto modelu se čas od času objeví nějaká ta zpráva. Ta poslední se týká marketingových úspěchů společnosti.

Společnost by měla mít na svůj stroj údajně přes 800 rezervací, což by znamenalo, že by se jednalo o vůbec nejúspěšnějšího výrobce podobného typu stroje. Rezervace by měly být od zájemců ze všech možných koutů světa, tedy 24 států, a z 46 z 50 států Spojených států. Na prvním místě v počtu zájemců je Kalifornie a po ní pak Florida a Texas.

Unikátní vehikl

Obojživelník se dočkal během svého vývoje celé řady inovací, přičemž ta poslední mu umožňuje zasunout křídla do prahů a zkrátit délku zádě. Díky tomu je délka automobilu 5,1 metru a šířka 1,8 metru změněna na délku 6,2 metru a šířku 8,2 metru.

Původní nabídka několika jízdních jednotek se snížila na jednu jedinou v podobě blíže nespecifikovaného vidlicového čtyřválce s výkonem 142 kW. Na zemi je automobil schopen jet rychlostí 201 kilometrů v hodině. Ve vzduchu se pak dokáže pohybovat od 257 do 322 kilometrů v hodině. Spotřeba paliva představuje 5,9 litru benzínu na 100 kilometrů. Ve vzduchu si pak stroj vyžádá 34 litrů na jednu hodinu letu. Pro jeho vzlet je nutná dráha o minimální délce 335 metrů, pro přistání pak 488 metrů.