Reklama je nejdůležitější start vašeho podnikání

Máte poslední dobou ten nepříjemný pocit, že peníze, které investujete do reklamy se vám prostě nevrací? Proč tedy dotovat reklamu, která nefunguje? A jak udělat, aby fungovala lépe? Nechte si poradit, jak vybrat reklamu, která zákazníky opravdu přivede – a to komukoli, kdo se alespoň trochu snaží.

Jak poznat, na kterou reklamu nejlépe reaguje vaše cílová skupina?

Nejdříve je třeba zjistit, zda právě ta skupina, které jsou vaše produkty či služby určeny raději poslouchá rádio, dívá se na televizi, čte letáky, věnuje pozornost internetu, billboardům či by mělo smysl vsadit například na tisk kalendářů? Jedině tak zjistíte, která reklama rozhodně zabere.

Co je vhodné pro vaše produkty či služby?

Samozřejmostí je, že porovnáte veškeré cenové nabídky vámi vybrané reklamy a nezvolíte tu nejlevnější – vždy dbejte na poměr cena versus kvalita. Jednou z vhodných variant, který odpovídá tomuto poměru jsou reklamní bloky. Nicméně, nikdy nevěřte vykutáleným obchodním zástupcům, kteří vám budou tvrdit, že jejich nabídka je naprosto neporovnatelná a lepší nenajdete – oni mají z prodeje provize, takže věřte, že se snaží vás „oblbnout“ pro svůj prospěch.

A co reklama, která se šíří sama?

Všimněte si, na kolika předmětech se objevují loga různých firem? Jsou to všechno reklamní předměty, jako jsou reklamní bloky, klíčenky, propisky, hrníčky, ale třeba i svatební či maturitní noviny. Všude může být vidět vaše logo – to by mělo být jasné a výstižné, jeho součástí by měl být i krátký popis vámi nabízených výrobků či služeb.

Vždy stačí jen trochu odhodlání, a hlavně chuť rozjet nové podnikání. Nesmíte mít obavy, že o vložený kapitál přijdete – samozřejmě, vždy se může stát, že se vám podnik nerozjede ze dne na den, ale jak se říká – je třeba vytrvat a úspěch přijde sám.