Renault a jeho SUV novinka

Renault ukázal nové SUV jménem K-ZE. Jde o elektromobil, který by se měl prodávat jak v Číně, tak i Evropě.

Elektronovinka

Renault si pro domáci pařížský autosalon připravil malé překvapení v podobě malého SUV s elektrickým pohonem. Ten ponese název Renault K-ZE a stane se předobrazem k chystanému sériovému SUV.

Elektrické SUV v segmentu A se na trhu objeví nejdříve v příštím roce a to na tom čínském. Pak by se měl podívat také do Evropy. Svým vzhledem se hrdě hlásí ke crossoveru Renault Kwid, který je určen především pro rozvojové trhy, je navržen na dojezd 250 kilometrů podle metodiky NEDC.

Velikostně i cenově se schová pod malý elektrický hatchback ZOE, která se začal prodávat letos i u nás. Koncept K-ZE je velmi dynamický, ovšem lze předpokládat, že sériová verze bude o něco skromnější.

Více elektromobilů od Renaultu

Sériová verze vozu bude součástí plánů značky na elektrifikaci její modelové řady. Automobilka totiž plánuje reagovat na současné trendy a chystá se rozšířit nabídku elektrických a hybridních modelů.

Pro automobilku bude velmi důležitý rok 2020, na který plánuje hned tři hybridní modely v rámci oživení modelové palety. Mělo by se jednat o hybridní Clio, Captur a Megan. Techniku si automobilka vyvíjí zcela sama.