Nový model od Škoda Auto se představil na prvním snímku

Mladoboleslavská škodovka vypustila do světa první snímek svého nového modelu. Jeho silueta jasně evokuje karoserii ve tvaru kombi.

První snímek

Jak jistě víte, automobilka Škoda se chystá rozloučit se svým současným modelem Škoda Rapid. Jeho nástupce se začíná pomalu odhalovat. Mělo by se jednat o kompaktní automobil, který se však již nebude jmenovat Rapid. Celková podoba vozu bude automobilkou odhalena do konce tohoto roku.

Jeho první oficiálně představený snímek ukazuje částečně zahalenou boční siluetu, která i přes špatně rozeznatelné tvary jasně napovídá, že se bude jednat o vůz s karoserií ve tvaru kombi. A je to celkem logické, protože automobil by se měl stát nástupcem také Fabie Combi, pro kterou Škoda chystá také rozlučkovou oslavu.

Design novinky

Snímek automobilka doplnila o krátkou tiskovou zprávu, ve které se píše, že se má se jednat o první ochutnávku osobitého dynamického designu tohoto pětidveřového Hatchbacku. Novinka převede emotivní designový jazyk studie Škoda Vision RS do sériově vyráběného modelu.

Vision RS byl odhalen na autosalonu v Paříži coby hlavní stavební kámen sériové verze. Ten s ním bude sdílet základní koncepci a také některé designové prvky jako trojúhelníkové svítilny, , koncová světla, která budou navazovat na okno v pátých dveřích. Vůz by měl využívat i velký nápis ŠKODA na víku kufru. „Zákazníci by se měli na vůz těšit hlavně kvůli designu exteriéru i interiéru,“ láká Aleš Petrus z produktového marketingu Škoda Auto.

Jaké ponese jmén

A jak se bude vůz jmenovat? Spekuluje se hned o několika jménech jako Spartak, Popular či Spaceback. Žádné z nich však zatím nebylo potvrzeno.