Praha 6 se plní auty. Proč tomu tak je?

Jenom málokterá pražská lokalita se v posledních letech začala tak plnit vozy, jako je právě Praha 6. Společně se podíváme na hlavní důvody, proč tomu tak je. Než k tomu dojde, je také třeba uvést, že s přibývajícími auty mnoho lidí řeší i parkování Praha 6. To může být stále celkem jednoduché a také levné. S využitím služby muj-trvaly-pobyt.cz lze získat bydliště a následně i parkovací kartu za 1 200 Kč. A nyní už k těm důvodům, proč počet aut stoupá.

Letiště

To zde sice bylo stále, ale málokdy byla letecká doprava tak populární, jako je tomu v dnešní době. Mohou za to hlavně ceny letenek, které potvrzují, že mnohdy se prostě více vyplatí letět, než volit jiné formy dopravy. Kromě cen letenek má na vzestup vliv i:

  • Rychlost přepravy
  • Výběr letů
  • Pohodlnost

A tak do Prahy míří lidé, kteří jedou na služební cestu, poznávací zájezd, ale samozřejmě také na delší dovolenou.

Pracovní místa

Právě Praha 6 je lokalitou, kde je k dispozici celá škála pracovních míst, do kterých lidé pravidelně jezdí. Najít zde lze celou řadu kancelářských komplexů, stejně jako je možné najít v této oblasti také státní a vládní budovy, ale i mnoho soukromých firem. A je jasné, že kdo se chce do zaměstnání dostat pohodlně, ten celkem pochopitelně volí vlastní auto, které následně chce zaparkovat v dosahu. Ideálně přímo před zaměstnáním.

Turismus

Praha 6 je lokalitou, kde končí hlavní tahy z Plzně, z Karlových Varů, stejně jako z Kladna a dalších lokalit. A jelikož je hlavní město velkým turistickým lákadlem, je více než jasné, že do Prahy míří stále více lidí za turistickými atrakcemi. A jelikož volí svá vozidla, dostávají se s nimi do této městské části. Řešením pro ně mohou být záchytná parkoviště, ale ne každý jich chce nutně využívat. Někteří se chtějí dostat co nejblíže svému cíli, a tak míří z hlavních silničních tahů ještě dále.