Neznámé průšvihy v automobilové historii

Být úspěšným prodejcem vlastních automobilů si vyžaduje ostré lokty. Konkurence je neúprosná a tak se v historii objevilo několik momentů, kdy šly automobilky za hranu. Podívejte se, které to byly.

Ford a hodnota lidského života

Ford dokázal vyčíslit hodnotu lidského života v dolarech. Stalo se tak v momentě, kdy zjistil, že jím vyráběný Ford Pinto může při nárazu explodovat díky příliš nechráněné nádrži. Experti z fordu pak vyčíslili kolik budou muset platit případným obětem a na kolik by je vyšla svolávací akce a oprava této chyby. Vyšlo jim že raději budou platit za mrtvé. V momentě, kdy se celá věc provalila měl Ford zaděláno na pořádný problém. Obětem musel zaplatit nemalé odškodné, stáhnout Pinto z provozu a zaplatit obrovskou pokutu.

26 kilo kokainu s DMC

DMC je automobilka, kterou znají všichni, ale vlastně o ní nikdo nic neví. Její model DeLorean DMC zná skutečně každý, ovšem málo kdo ví, že automobil byl pojmenován po zakladateli automobilky, která se dostala do vážných finančních problémů. Aby jí jejích šéf pomohl, začal pašovat kokain, až ho jedno s 26 kily chytila policie a to znamenalo konec automobilky i muže, který předtím například šéfoval GM a je jedním z duchovních otců slavného Pontiacu GTO.

Zrychlující Audi 5000

Audi se stala velmi kuriózní věc, kdy se jí v USA začaly hrnout stížnosti, na to, že v momentě, sešlápnutí brzdy automobil zrychlí. Nezávislí technici však nenašli žádný problém, až někoho napadlo, že by to mohlo být způsobeno velmi podobnými pedály brzdy a plynu u vozu, které navíc byly velmi blízko u sebe. Automobilka je předělala a od té doby se již žádný problém neobjevil. Bohužel několika lidem, kteří kvůli této chybě přišli o život, již pomoci nebylo.