Dočkáme se ještě více SUV od Jaguaru?

SUV je obrovským hitem, který nemá zastavení. Ví to také u Jaguaru a chtějí tomuto trendu přizpůsobovat své portfolio.

Čím více SUV, tím lépe

Mezi výrobci automobilů byste momentálně našli jen pár těch, kteří ve svém nabídce ještě nemají vlastní SUV. Kategorie zvýšených vozů je mezi zákazníky tou nejžádanější a automobilky tohoto faktu chtějí samozřejmě využít. Stejně to je i u Jaguaru, který momentálně nabízí modely E-Pace, F-Pace a také čistě elektrické SUV i-Pace. Navíc by k nim mělo v nejbližší době přijít i vlajkové J-Pace.

O budoucnosti značky se nedávno rozhovořil také šéfdesignér automobilky Ian Callum. „Nemůžeme skončit u toho, že budeme dělat jen SUV. Stále chceme dělat běžná auta. Navíc máme sesterskou značku, která se na SUV specializuje. Ale pokud se objeví obchodní příležitost, je dobré ji využít,“.

Novinka XJ

Novinka v podobě modelu J-Pace však nebude příští novinkou, kterou značka představí. Bude jím novinka XJ, který měla dorazit v druhé polovině letošního roku. Vůz bude s J-Pace sdílet stejnou architekturu v obou případech se mluví o možnostech čistě elektrického pohonu.

„Mohlo by to tak být. Je dobré přemýšlet o Jaguaru jako o značce, která vyrábí elektrická auta. Jednou to tak budou dělat všichni, takže jsme na dobré cestě,“ dodal dále Callum.

J-pace by měl na trh dorazit přibližně za dva roky, tedy ve stejné době jako pátá generace Range Roveru se kterým bude sdílet platformu MLA. Ta bude sloužit v roce 2025 všem modelům skupiny Jaguar Land Rover.