Víte, že projektory ve firmách mohou pomoci řešit pohyb na složitých křižovatkách?

Patříte do skupiny běžných motoristů, kteří jezdí svým automobilem? Pokud ano, jistě víte, že na složitějších křižovatkách najdete semafory. Podobná frekventovaná místa však mohou vznikat také ve firmách. Ve velkých provozech se na řadě míst setkává manipulační technika na jedné křižovatce. Spolehnutí na vlastní umění může znamenat kolize, které mohou znamenat:

  • Zranění lidí
  • Poškození manipulační techniky
  • Znehodnocení zboží

Proto by mělo být na místě řešení podobné semaforům. Takové dokáže nabídnout společnost Visap.cz, za využití jejích unikátních projektorů.

Jasné určení přednosti

Základem provozu manipulační techniky v každé firmě je nejenom nutnost spojená s bezpečností, ale je to i nutnost spojená s rychlostí, což zvyšuje celkovou efektivitu výroby a samotné práce. Řešení v podobě klasických semaforů by bylo celkem zdržující a tak je na místě, aby plán BOZP využíval řešení mnohem sofistikovanější. A že se nejedná o sci-fi, ale že se jedná o něco zcela běžného, na to se můžeme podívat společně. A to na jednom zajímavém příkladu, který splňuje požadavky na bezpečnost i stále dobrou rychlost přepravy.

Čidla, radary a systémy upravující provoz

Vše je založeno na využití speciálních čidel a radarů. Ty s velkou přesnosti a rychlostí detekují manipulační techniku. Pokud se na křižovatku blíží ze dvou nebo různých míst, je třeba předcházet kolizi tak, že se aktivuje světelné značení. A to tím způsobem, že konkrétní manipulační technika bude moci pokračovat, zatímco jiná uvidí značku STOP. Po detekci průjezdu ostatních mohou být vpuštěny do křižovatky i zbývající řidiči. Jedná se o velmi sofistikované, ale ve velkých firmách doslova nezbytné řešení, které pracuje nejenom zcela automaticky, ale hlavně zcela spolehlivě. A to znamená, že je stále zajištěna vysoká efektivita práce, ke které se dále přidává také vysoká bezpečnost na pracovišti.