Jak vybrat dodávku

Ať už toužíte po rodinné dodávce nebo užitkovém vozidle pro své podnikání, máte z čeho vybírat. Všechny nabízejí prostor a všestrannost, ale jak si vybrat nejlepší dodávku pro své potřeby, rodinu či koníčky?

Rozdíl mezi dodávkou a osobním automobilem

Nové dodávky mají díky hranatému designu velkou vnitřní kapacitu a někdy mají vyvýšenou střechu, aby maximalizovaly vnitřní prostor. Poskytování vnitřního objemu je primární funkcí dodávky a ta má obvykle přednost před stylistickými nebo výkonnostními atributy. Boční dveře, které se místo otevírání posouvají, jsou běžnou a charakteristickou vlastností dodávky a minivanu.

Jak odlišovat dodávku a minivan

Rozdíl mezi dodávkami a minivany je v tom, že dodávky se obvykle používají jako užitková vozidla, zatímco minivany jsou určeny k pohodlnému přepravování cestujících.

Velké komerční dodávky nabízejí značnou přepravní kapacitu. Někdy sdílejí hnací ústrojí a komponenty s pickupy, včetně konstrukce karoserie na rámu a pohonu zadních kol. Stejně jako automobily jsou i malé komerční dodávky často unibody a pohonem předních kol. Bez ohledu na velikost mají komerční dodávky obvykle pouze přední sedadla a za nimi prázdný nákladový prostor. Dodávka je někdy prodávána jako valník s plachtou či v jiných úpravách. Některé komerční dodávky lze však objednat s několika řadami sedadel pro přepravu cestujících.

Naproti tomu minivany jsou určeny pro každodenní použití rodinami. Minivany mají také velké interiéry, ale téměř vždy je zaplňují třemi řadami sedadel pro sedm nebo osm cestujících. Ve srovnání s komerčními dodávkami upřednostňují minivany pohodlí. Jejich sedadla jsou prostornější a zdobená příjemnějšími materiály; mají větší důraz na design a technologii; a jsou vyladěny pro hladkou a tichou jízdu. Mezi minivany jsou běžné funkce zaměřené na rodinu, jako jsou třetí řady se snadným přístupem, konfigurovatelné úložné prostory a obrazovky pro zábavu na zadních sedadlech. Většina minivanů má pohon předních kol, ale některé nabízejí pohon všech kol.