Kde se vzalo pojmenování Countach?

Lamborghini Countach je ve světě automobilů naprostou legendou. Jeho název by měl vyjadřovat „radost ze života“. Jak ale tento zvláštní název vlastně vzniknul?

Podivné jméno

Countach má podle dobových článků znamenat slovo skvělý, neuvěřitelný, ohromující, až dokonce úžasný. Mel vyjádřit fakt toho, že automobil by ve své době něčím naprosto výjimečným. Podle Jamese Maye z pořadu  TopGear tento název pochází z italského slangu. Jak ej to ovšem ve skutečnosti?

Dle dostupných informací pochází původ slova z poimonštiny, což je románský jazyk, kterým dne hovoř zhruba 700 tisíc osob a to převážně žijících v kraji Piemont, který leží v severozápadní části itálie u hranic s Francií a Švýcarskem. V piemonštině toto slovo pak znamená něco jako zázračný či ohromný.

Legenda zní, že v momentě, kdy pracovalo na tomto modelu, byly někteří z mechaniků právě z této oblasti. Jeden z nich prý dokonce mluvit výhradně tímto jazykem a po probděné noci nad automobilem den před premiérou měl právě tento dělník v uvolněné náladě zvolat právě slovo countach.

Sbohem korido

Tohoto si všiml i Andy Wallace, který tehdy působil jako mistr a slovo se mu tolik zalíbilo, že jej nakonec použil pro pojmenování celého vozu. Dost možná proto, protože znělo velmi dobře v angličtině. Premiéru si automobil pak odbyl v Ženevě a o 4 roky později se začal vyrábět.