Vybíráme podlahu do interiéru

Rekonstruujete interiér? Vybavování interiéru je někdy věda, člověk musí vybrat vhodný nábytek, barvy interiéru, řadu doplňků, osvětlení aj. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je výběr vhodné podlahy. Jde o investici na desítky let a než se pro nějakou podlahu rozhodnete, je vhodné si ujasnit, co chcete a co od dané podlahy očekáváte.

Dřevěné podlahy

Pokud patříte mezi fanoušky přírodních materiálů, nešlápnete vedle při výběru dřevěné podlahy, vypadají stylově, interiér je s nimi útulný a atraktivní. Navíc se hodí do moderních i starších nemovitostí. U dřevěných podlah je samozřejmě vhodné zvážit odstín dřeva a druh dřeva, nabízí se vám stovky různých provedení, takže i dřevěné podlahy mohou být variabilní. Jejich instalace nemusí být náročná, dnes se často pokládají suchomontážním principem. Na jejich pokládku je však vždy vhodné si pozvat specialisty, zjistit více.

Vinylová podlaha

Pokud netrváte na přírodních materiálech, jsou skvělou volbou vinylové podlahy, jde o podlahy z polyvinylchloridu, které jsou antistatické, antibakteriální a disponují velmi velkou odolností. Jejich vzhled může být libovolný, mohou imitovat jak dřevo, tak třeba i kámen nebo dlažbu. Nabízí se vám stovky úchvatných provedení, tento druh podlahy se hodí naprosto kamkoliv, od domácnosti až po kanceláře, restaurace aj. Je odolný vůči opotřebení i poškrábání, podlaha se snadno udržuje a neklouže se. Tyto podlahy jsou na trhu už desítky let a současné modely jsou dotvořené k dokonalosti a skvěle vyniknou v každé místnosti. Stejně jako u jiných typů podlah, i zde je vhodné nechat pokládku na zkušených lidech, kteří mají s pokládáním podlah letité zkušenosti, budete tak mít jistotu, že bude vaše vysněná podlaha vypadat perfektně. Klikněte zde pro více informací.