Tajemné M od Volva

Netušíme čím to je, ale automobilky mají obrovskou potřebu mít alespoň něco pojmenované písmenem M. Ovšem zatímco z BMW představuje toto písmeno sportovní deriváty klasických vozů, Volvo na to jde trochu jinak.

O co jde?

Švédský výrobce automobilů se krom zaměření na kompletní elektrifikaci svého portfolia soustředí také na jiné aktivity, mezi které patří sdílení, mobilita a další vedlejší činnosti. A právě je by měla automobilka zahrnout pod svou novou značku.

Volvo jde v trendech, protože stále více automobilek upírá svou pozornost na poskytování mobilních služeb. Volvo tak, například bude vozy značky Polestár pouze pronajímat a nikoliv prodávat.

Na co se můžeme těšit?

Podrobnosti o činnosti nové značky prozatím nebyli sděleny. Můžeme se však těšit na poskytování přístupu k automobilům a službám. Krom péče o zákazníky by měla být součástí i určitá forma sdílení automobilů. Již nyní značka nabízí 1 700 automobilů ke sdílení, což jí činí jedním z největších poskytovatelů ve Švédsku.

Služby, které jsou aktuálně k dispozici, nabízejí alternativy k taxi či veřejné dopravě. Našim cílem je poskytnou něco víc. Něco, co nám ulehčí život a maximalizuje náš drahocenný čas,“ nechal se slyšet Bodil Erksson, vedoucí mobility Volva.

Sídlo nové značky je Stockholm, ovšem automobilka by ráda své aktivita rozšiřovala do napříč Spojenými státy.

„Služby, které jsou aktuálně k dispozici, nabízejí alternativy k taxi či veřejné dopravě. Našim cílem je poskytnou něco víc. Něco, co nám ulehčí život a maximalizuje náš drahocenný čas,“ nechal se slyšet Bodil Erksson, v „Obyvatelé měst přehodnocují tradiční vlastnictví automobilů. M je naše odpověď. Vyvíjíme se, abychom se stali přímým poskytovatelem služeb v rámci nové mise „svoboda pohybu“ uvedl generální ředitel Håkan Samuelssonedoucí mobility Volva.