Ruská Vesta na ostrý způsob

Před dvěma lety byla představena ostrá Vesta ve své koncepční podobě. V letošním roce by se však měla dostat do výroby.

Ruský svižník

Vesta se prodává již po tři roky a za tu dobu si vydobyla přední pozice na ruském automobilovém trhu. Tomu napomáhá i postupně se rozšiřující portfolio, kdy byl první sedan doplněn o kombi a obě tyto verze se dočkaly také oplastované varianty Cross. Zároveň se rozšířila nabídka motorů, kdy je v nabídce také agregát na CNG. A nyní přibude i sportovní varianta.

Jméno této verze bude Lada Vesta Sport a bude se jednat o sériovou verzi stejnojmenného konceptu, který se představil již v toce 2016 během oslav 50 let od založení automobilky Lada. Vzhled vozu byl výrazně přepracován. Automobil má nové nárazníky, které se inspirovaly u okruhové verze, která jezdí i šampionát WTCC.

Zajímavý vzhled

Díky novému nárazníku se spodním spoilerem vypadá automobil velmi agresivně. Přepracovaný motiv písmena X vypadá také lépe a zpětná zrcátka dostala černé lakování. Automobil je obut do 17“ kol s nízkoprofilovými pneumatikami.

Zadní část vozu je zaujme svým difusorem s integrovanými koncovkami výfuku. Zajímavé jsou také nové falešné chladicí otvory, do nichž jsou zabudovány zadní senzory. Víko kufru je opatřeno decentním spoilerem a integrovaným brzdovým diodovým světlem. Podle Lady je tento spoiler automobilu k užitku, jelikož byl testován v aerodynamickém tunelu.

O pohon vozu se stará atmosférická osmnáctistovka se 107 kW výkonu. Nejedná se tedy o žádného drtiče asfaltu, ale musíme brát v potaz, že je řeč o Ladě. Oficiálně by měl být automobil představen na konci tohoto srpna na Moskevském autosalonu. Poté bude již k dispozici na trhu.