Nová Supra na Festivalu rychlosti

Ženevský autosalon nám přinesl Supru GR Racing Concept, která je jasnou předzvěstí sériového modelu. Toho bychom se měli dočkat již na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Legenda je zpět

Toyota se rozhodla pro přerušení výroby Supry v roce 2002. Navíc postupně odstoupila od všech svých sportovních modelů, což bolelo velké množství fanoušků. Nyní je však Supra zpět po 16 letech. V Ženevě byl k vidění koncept od Gazoo Razing, který nám napověděl, jak asi bude velké kupé vypadat.

Oficiální produkční verze se nyní ukázala na prvním snímku. Ten je samozřejmě tmavý a automobil je zakryt maskovací fólii v barvách stáje. Není však pravděpodobné, že by se jednalo o další prototyp. Toyota prostě jen provokuje a ví, že takovéto škádlení vždy funguje. Navíc na svém twitterovém účtu oznámila, že novinka by měla být k vidění již příští týden v Goodwoodu.

Bude to velké!

Pátá generace automobilu by měla nést označení A90 a logicky tak navazovat na předchozí model. V přídi kupé se bude ukrývat řílitrový řadový šestiválec s 250 kW, který však nevznikl v Japonsku, ale v Mnichově. Toyota má s BMW již dlouhodobou smlouvu. Toyota a BMW má spolu smlouvu, která by navíc mohla přinést i další lahůdku pro skutečné labužníky v podobě verze GRMN.

Na internetu je navíc velké množství špionážních fotografií, které napovídají, jakby mohl vypadat i interiér automobilu. Ten nabídne ditiální přístroje pod volantem, head-up displej, navigaci, celou hromadu asistenčních systémů a to všechno ve standardní výbavě.

Novinka je navíc připravena i na závody NASCAR, kdy se poprvé představí v Dytoně v sérii Xfinity Series.