Ronaldo zavinil stávku ve Fiatu

Přestup století, tak se mluví o přestupu Christiana Ronalda do Juventusu. Tento obrovský přestup však zavinil stávku zaměstnanců Fiatu.

Ronaldo jde do Itálie!

Fotbalové mistrovství světa není tou největší fotbalovou událostí tohoto roku. Tou se totiž stal přestup dějin, o který se postarali fotbalové kluby Real Madrid a Juventus Turin, když první jmenovaný prodal Christiana Ronalda do Itálie. Fotbaloví fanoušci jsou nadšení, ovšem zaměstnanci a odbory Fiatu zuří a stávkují.

Důvodem je to, že jak automobilka, tak fotbalový klub mají stejného majitele. Sice oba fungují zcela separovaně, ovšem rodina Agneli řídí všechny jejich kroky prostřednictvím investičního holdingu Exor. A právě to má za následek velký poprask, protože Fiat již dlouhodobě drží své zaměstnance zkrátka a automobilka šetří, kde se dá. Juventusu naopak nedělá problém domluvit přestup století za 112 milionů eur, které bude splácet další dva roky prostřednictvím několika splátek.

Velká rána pro pracovníky Fiatu

V době šetření na zaměstnancích Fiatu je tak takový transakce pro Fiat a jeho zaměstnance naprosto nepřijatelná. Odboráři by mnohem raději viděli zvýšení mezd zaměstnanců než nakupování takto drahých hráčů. Na protest proti tomu tedy odbory vyhlásili stávku.

Pro odbory a zaměstnance je takové počínání naprosto nepřijatelné. Odboráři by mnohem raději viděli, kdyby byly zvyšovány mzdy zaměstnanců, než nákupy tak drahých hráčů do Juventusu. Vyvrcholením je tedy vyhlášení stávky.

Nákup Ronalda navíc přišel v době, kdy automobilka uvažuje o přesunutí výroby levnějších modelů mimo Itálii a doma zachová pouze produkci drahých modelů. Na druhou stranu však mnoho finančních expertů vidí nákup Ronalda jako geniální marketingový tah, který bude vydělávat na prodejích dresů, televizních právech a dalších aktivitách, jejichž atraktivitu Ronaldovo jméno zvedne. Očekává se navíc příliv nových sponzorů a Juventusu by se tak mohl nákup velice vyplatit.