Lotus mluví o návratu Esprit

Esprit, bylo od roku 1974 do roku 2004 synonymem pro to nejlepší co mohl Lotus svým zákazníkům nabídnout. Nyní by se měla tato legenda vrátit a to již v roce 2020.

Legend19a jménem Esprit

O návratu tohoto slavného modelu se hovoří již několik let. V současné době je však tato událost čím dál tím více jistější. Šéf automobilky Lotus Jean-Marc Gales totiž těsně před svým odchodem prozradil, že nový majitel značky, kterým je čínské Geely, by rádo dva nové sportovní modely.

Novinky by měly přijít nejpozději do roku 2020. Jednou z nich by měl být vůz, který bude postaven nad současným modelem Evora. Mělo by se tak jednat o automobil, který bude velice podobný někdejšímu Espritu, ne-li jeho pokračovatelem.

Dle některých zdrojů by mělo Geely nabídnout Lotusu modulární platformu jiné značky, kterou vlastní a to Volva. Otázkou však, jak by si byla tato platforma schopna poradit s koncepcí vozu s motorem umístěným v zádní části automobilu.

Nové technologie

Lotus vždy rád používal neotřelé metody, jako například velké množství hliníkových slitin, nebo spojování částí pomocí nýtování a lepení, což je běžné především v leteckém průmyslu. Dalším materiálem, na který si Lotus potrpí je kompozit, kterému by měl být věrný v hojné míře i nadále.

V rámci nového majitele není vyloučeno využívání pohonných jednotek Volva, tedy Drive-E, které by mohly nahradit současné motory od Toyoty v podobě 1,6 a 1,8 litrové agregáty spolu s vrcholnou 3,5V z Evory.

Novinky o sobě však stále ještě nedali vědět ani náznakem a tak se o všem prozatím jen spekuluje. A tak se mluví o dvoumístném voze, nebo mnohem většího nárůstu modelové palety značky. Esprit by nás však rozhodně minout neměl.