S nohama na palubce nejezděte ani v autě z autopůjčovny

autopůjčovna Praha

Věc, kterou dělám při delších cestách autem spousta lidí – zejména pak ženy. Jízda s nohama na palubní desce automobilu. Ačkoliv jde o údajnou úlevu nohou a pohodlný způsob sezení, jde o velmi nebezpečnou věc. Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha si pro vás připravila informace o tom, proč s nohama na palubní desce nejezdit.

Airbag a rozdrcené nohy

Možná vám nápad na sezení s nohama na palubní desce připadá na první pohled příjemný. Zamysleli jste se však někdy nad tím, že při sezení s nohama nahoře je máte současně i před airbagem? V případě, že byste měli dopravní nehodu, ale někdy i v případě opravdu malého nárazu může airbag vystřelit. A to rychlostí stovek kilometrů za hodinu. Umíte si představit, co takový náraz udělá s vašimi končetinami? Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha má jasno! Stačí použít selský rozum. Když je airbag těsně před či pod nohama, po vystřelení vám může opravdu hodně ublížit. Na internetu je spousta testů, které toto tvrzení dokazují. Proto v autech od autopůjčovny Brno jezděte s opatrností, té není nikdy dost.

V případě, že by airbag vystřelil, doslova vám je roztrhá na kusy. A to v lepším případě. V tom horším zažijete takový náraz, že budete mít problém s přežitím. Pokud se vám zlomí několikanásobně kosti v nohách, koleny si udeříte do lebky, poraníte si páteř, ale i pánev. Na světě je i několik případů, kdy se nohy při takovém nárazu utrhnout zcela. Nechceme vás strašit, jen varovat před nebezpečnou jízdou.

Hvězdy jsou příkladem. Ale špatným

Spousta hvězd plní sociální sítě fotkami z auta, kde mají nohy položené na palubní desce. Tyto hvězdy však nejdou zrovna příkladem. Nezáleží na tom, zda takto sedí česká žena v automobilu od autopůjčovny Brno či autopůjčovny Praha, nebo jestli tam sedí americká zpěvačka – důsledky budou stejné. Nohy opravdu před nárazem schovat nestihnete.

autopůjčovna Brno

Autopůjčovna Brno a bezpečnost

V ideálním případě sedíme na svém sedadle – a to řádně připoutaní bezpečnostním pásem. Nikdy si na sedadle neleháme, nesedíme někomu jinému na klíně, nejedeme bez pásu apod. Na světě je spousta dopravních nehod, které jsou způsobeny na první pohled drobnostmi, které ale ve výsledku mají velký vliv.

Autopůjčovna Brno i autopůjčovna Praha nabízí kvalitní automobily ve skvělém technickém stavu. Všechna vozidla jsou pravidelně servisována, takže se nemusíte obávat nehod způsobených špatným technickým stavem vozidla. V případě, že budete dodržovat všechny předpisy, bude vaše cesta nejen bezpečná, ale také příjemná.