Repase převodky řízení

Když točíte v autě volantem a kola se přitom vychylují do rejdu, je to zásluhou převodky řízení. Její funkcí je převádění otáčivého pohybu volantu na posuvných spojovacích tyčích řízení. Převodek řízení je několik typů, ale v zásadě je lze rozdělit na dvě hlavní skupiny. Na převodky s posuvným pohybem a převodky s otočným pohybem. Do první skupiny patří v současnosti nejpoužívanější hřebenové řízení. Do druhé lze zařadit šroubové nebo maticové řízení.

Repasovaná hřebenová řízení

V současné době je to nejběžnější typ řízení. Na repase převodky řízení se vedle dalších činností zaměřuje děčínský autoservis AUTOKLUBY.CZ s.r.o., který najdete na Teplické ulici. Kromě hřebenových řízení repasuje tento autoservis také elektrická řízení, která se v současnosti také hodně objevují. Tato technologie je ovšem zatím ještě příliš mladá, takže podíl repasí elektrických řízení je malý.

Provádění repasí na klíč

Autoservis Děčín provádí kompletní repase řízení na klíč, ale také nabízí kompletní servis řízení. Pokud máte řízení opotřebované a vyžaduje odborný zásah, můžete přistavit své vozidlo do autoservisu na Teplické. Zde vám celé řízení demontují, zrepasují a následně včetně seřízení geometrie náprav namontují zpátky. Celý tento proce se provádí na klíč, takže zákazník obdrží kompletní záruku jak na řízení, tak na kvalitně odvedenou práci. Pro zákazníka to znamená velkou výhodu v tom, že se vyhne případným výmluvám a autoservis bude jedinou odpovědnou společností za kompletní provedení opravy.

Jak repase řízení probíhá?

V podstatě je to jednoduchý proces, ke kterému však jednotlivé autoservisy přistupují odlišně. Autoservis v Děčíně se rozhodl pro nejsložitější formu, kterou je kompletní repase bez kompromisů. To znamená, že všechny opotřebované díly se vymění za nové. Ostatní díly, jako je například hřeben a tělo řízení se vyčistí a zbrousí. Zároveň projdou tyto díly hloubkovou kontrolou, kterou se zjistí případné známky opotřebení. Pokud by tyto známky vykazovaly, jsou rovněž vyměněny za nové.