Nakládání automobilu na delší cestu chce fištrón

Čas dovolených je tu a s nimi jsou spojené i dlouhé cesty automobilem po celé Evropě. Znamená to pro nás i velké množství věcí, které musíme převézt. Víte jak naložit vás kufr co nejlépe? Pojďte se na to s námi podívat.

Vše zkontrolujte

Ještě než se pustíte do nakládání kufru, je dobré zkontrolovat, zda je vše v pořádku také u vás doma, zda je vše vypli, nakrmili, zalili, nastavily a odpojili. Pokud, ano pak již můžete začít vše začít pečlivě skládat do zavazadlového prostoru vašeho automobilu. Zde je potřeba postupovat logicky a s rozmyslem. I takto triviální věc má svá pravidla, která jsou však velmi jednoduchá.

Jak na kufr

Nakládání věcí do automobilu má velmi jednoduchý postup. Začíná se těmi nejtěžšími zavazadly a končí se tím nejlehčím. Je to především z důvodu bezpečnosti, ale také kvůli lepšímu těžišti automobilu. Zároveň je vždy dobré myslet také na povinnou výbavu, která může být v některých zemích odlišná. Je tak dobré přibalit tažné lano, ale hodí se i svítilna, nebo elektrický kompresor, který můžete využít například při nafukování lehátek.

Věci v kabině

Pokud naplníte kufr až po okraj, pak můžete věci začít nakládat také do samotné kabiny vozu. Zde je zapotřebí dávat věci na podlahu vozu a nikoliv na sedačky. Platí to o všech věcech od lahve na pití, až po chladničku. V případě srážky totiž takové věci dovedou pořádně poranit cestující ve voze.

To samé platí i o zadním platě pod zadním oknem. Sem si lidé mnohdy odkládají přebytečnosti a věci, které chtějí používat během jízdy, ovšem sem patří maximálně tak časopis, popřípadě polštář. Mnoho lidí sem však dává foťáky, láhve s nápoji, popřípadě plata plechovek, či knihy. Zde i při prudkém brzdění může dojít k poranění pasažérů těmito předměty.