Juke se dočká své druhé generace

Nový Nissan Juke bude stát na zcela nové platformě, která nabídne lepší techniku i více komfortu. K tomu navíc připočtěte unikátní design.

Dědeček Juke

Malé městské SUV je dnes v podstatě takovým seniorem ve svém segmentu, jehož je v podstatě jedním ze zakladatelů. Jeho premiéra se odehrála již v roce 2010 a velmi rychle nabral na oblibě. S přibývajícími lety je však o vůz stále menší zájem a také nastal čas na mezigenerační obměnu.

O ní se mluvilo již před dvěma lety, ale nakonec se jí dočkáme až v příštím roce. Prodle dostupných informací by novinka měla stát na platformě CMF-B, díky které bude vůz úspornější a navíc bude nabízen i jako elektromobil.

Spoustu nových detailů

Druhá generace modelu Juke nabídne prostornější interiér především pro cestující na zadních sedačkách. Pod kapotou automobilu se bude ukrývat zážehový litrový tříválec, přeplňovaný benzínový čtyřválec o výkonu 144 kW a pak také vznětová patnáctistovka. Krom nich by se měl Juke pochlubit také elektrickým pohonem, kterému bude dělat doprovod malý spalovací motor, který bude dodávat bateriím energii.

Design novinky by měl navazovat na první generaci a využívat některé z jejich typických prvků především pak tvarování blatníků. Zároveň by však měla rozvíjet i tvary konceptu Gripzz, který Nissan představil před 4 lety.