Je to pravda odvěká že kola dělají automobil

Pokud máte doma velký automobil jako Chrysler 300 je na něj zapotřebí skutečně velkých kol. Ovšem jeden jeho japonský majitel to trochu přehnal a dopadlo tak, jak to dopadlo.

Když nevíte coby…

Japonská automobilová kultura je pro nás Evropany někdy trochu nepochopitelná. Například extrémní tuning je v Japonsku velmi oblíbený, ovšem tady bychom za něj trhali ruce. A stejné to je například i s bosozoku výfuky. My se však dnes podíváme na trend velkých kol na vozech, který tedy pochází hlavně z USA, ovšem i v Japonku něčemu takovému holdují.

Příkladem je americký Chryslet 300, jehož japonský majitel chtěl mít vůz s opravdu velkými koly. Jenže toto své přání trochu předimenzoval a na nebohého Chyryslera namontoval ráfky z Forgiato OG 36 Fiore, které mají průměr 26 palců. Nechal je nalakovat stříbrnou barvou, aby ladily k laku Chrysleru.

Tato kola jsou tak mohutná, že proto, abys vůbec vešla do podběhů vozu musely být na ráfky dány pneumatiky o rozměrech pouze 275/25. Z vozu se tak náhle stalo žádané zboží všech pasáků a rappových umělců, ovšem smrtelník si jen klepe na čelo a ptá se proč? Cestování s vozem musí být naprosté peklo, protože zadnice majitele musí připomínat karbanátek a ještě k tomu přidal podivný přední nárazník, aby jeho automobil vypadal více jako Bentley. Miliardu LED blbostí okolo snad ani nekomentujeme a tak jen doufáme, že tento vůz bude přihlášen do pořadu Pim My Ride, kde se z něj blahem roztečou.