Motocykly CCM

Britský producent CCM plánuje prorazit v Evropě. Pomoci by mu s tím měl jeho nejúspěšnější model Spitfire.

Jedinečné motorky

CCM je britský výrobce, který byl založen v roce 1971 v Boltonu. Stroje značky se ve srovnání s konkurencí chlubí velmi nízkou hmotností a stabilitou, spolu se štíhlou stavbou. Tradicím značky je věrná také řada Spitfire, která sklízí obrovské úspěchy.

To je také důvod, proč se značka rozhodla expandovat na evropský trh. Pro splnění tohoto cíle však musí své stroje upravit tak, aby plnily veškeré požadavly pro schválení k běžnému silničnímu provozu na silnicích v Evropské unii, jako například emisní normu Euro 4.

Proto nyní CCM provádí veškeré potřebné úpravy a plánuje expandovat na evropský trh. Prozatím se dočkají zákazníci ve Španělsku, Německu, Itálii a Francii. Následovat by však měly další země.

Unikátní deriváty

CCM Spitfire se představil v loňském roce a po limitované edici, čítající 450 motocyklů se jen zaprášilo. Všechny motorky byly vyprodány během jediného týdne.

Úspěch modelu se tak rozhodla společnost využít a založila na něm celou řadu vlastních modelů nabízených v limitovaných sériích. Prozatím se krom výchozího modelu Spitfire představilo také dalších 5 modelů, které se odlišují svým zaměřením a tedy i designem a podvozkem.

V současné době se nabízí například Spitfire Flat Track, Spitficre Scrambler, které jsou ovšem již vyprodány. Dále je v nabídce možné najít Spitfire Cafe Racer, Spitfire Bobber a Spitfire RAF 100. Všechny tyto motorky jsou svým způsobem unikátní a jedinečné. Nízká hmotnost a štíhlá stavba, spolu s minimalistickým designem představuje největší lákadlo pro většinu obdivovatelů motocyklů od CCM.