K čemu můžete využít fotopast?

Fotopast je zařízení, které je každým dnem populárnější. Používá se v mnoha oblastech. Přírodovědci používají fotopasti k tomu, by zjistili přítomnost konkrétních druhů zvířat v dané oblasti. Ještě větší využití má však v oblast bezpečnosti a ochrany majetku. Fotopast můžete umístit třeba k firemní budově nebo na váš pozemek a zjistit tak přítomnost jakýchkoliv vetřelců.

Umístění fotopasti k domu

Když fotopast umístíte k domu, stane se z ní ten nejlepší bezpečnostní prvek. Výhodou fotopasti je její nenápadnost. Umísťuje se na strom a když jí tam dáte, budete o ní vědět jenom vy, pro ostatní bude neviditelná. Fotopast snímá jen tehdy, když se do jejího záběru dostane nějaký vetřelec, umožňuje jí to PIR čidlo reagující na tepelný pohyb. Když tepelný pohyb zaznamená, okamžitě vetřelce vyfotí, ať už je to člověk nebo zvíře. Záznam se následně ukládá na paměťovou kartu a vy si ho můžete prohlédnout na těle fotopasti nebo třeba v počítači.

Populární jsou fotopasti s GSM modulem, které vám pořízené snímky mohou zasílat na email nebo na telefon. Fotopasti jsou na baterie a to znamená, že nejste nijak limitovaní v tom, kam je umístíte. Můžete jich mít na pozemku i více, třeba jednu na zahradě a jednu na dvorku. Fotopasti si můžete plně nastavit, nastavíte si třeba čas, kdy má být aktivní a dále také, jestli chcete, aby vám pořizovala snímky, videa nebo případně obojí. Fotopast disponuje neviditelným přísvitem, který ji umožní, aby pořizovala kvalitní snímky i za úplné tmy a to aniž by si toho vetřelec všiml. Z hlediska svých funkcí a ceny je to nejlepší možný bezpečnostní prvek, jaký si můžete pořídit. Fotopast bude vaším třetím okem, které bude monitorovat vaše bezpečí. Můžete si jí umístit k domu a vědět, že na vás dohlíží kvalitní technologie, které nic neunikne.