Fotopast stále častěji hlídá české pozemky

Stále častěji se na českých pozemcích objevují fotopasti. Že jste si jich nikdy nevšimli? Právě to je účel fotopasti, nenápadně vyčkávat a monitorovat pozemek. Fotopast je malé nenápadné zařízení s maskovaným tělem, které se připevní na strom, odkud monitoruje pozemek. Fotopast je tedy velmi nenápadná a většinou o ní ví jen její majitel. Její výhoda spočívá právě v tom, že když na pozemek vkročí jakýkoliv vetřelec, ani neví o tom, že je monitorován.

Proč byste měli mít na pozemku fotopast i vy?

Víte o tom, co se děje na vašem pozemku, když nejste doma? Pravděpodobně ne. Fotopast se stane vším třetím okem, které vám umožní sledovat to, co pro vás bylo doposud ukryté. Ať už se na váš pozemek dostane člověk nebo jakékoliv zvíře, fotopast to důkladně zdokumentuje. Disponuje totiž citlivým PIR čidlem, které reaguje na každý tepelný pohyb a když ho zaznamená, okamžitě fotí. S fotopastí si nikdy neprohlížíte prázdné záznamy, jako je to na kameře, ale jen fotky nebo videa vetřelců. Fotopast si můžete nastavit, aby fungovala v požadovaný čas, ale může také fungovat nonstop, záleží, jak si jí nastavíte, většina zlodějů chodí v noci, ale na to je fotopast připravená, disponuje totiž nočním přísvitem, takže pořídí fotky i za naprosté tmy.

Co se týče počasí, to nemá na fotopast vliv, jde o odolné zařízení, které je stavěné na to, aby dokázalo po celý rok být venku a to za každé teploty i počasí. Jelikož je fotopast na baterie, nemusí být v blízkosti elektrické sítě a můžete ji dát i dále od domu, třeba na zahradu. Fotopasti jsou velmi levné, přesto je vhodné nekupovat ty nejlevnější modely, ale pořídit fotopast, která má LCD displej a umožní vám prohlížet si snímky nejen na počítači, ale i na těle fotopasti. Pokud má mít fotopast na pozemku ochrannou funkci, vyplatí se pořídit fotopast, která má GSM modul. Taková fotopast vám neumožní jen zpětné prohlížení záznamu, ale pořízené snímky vám bude okamžitě zasílat jako MMS na telefon nebo na email. Pokud se obáváte nezvaných hostů, fotopast by na vašem pozemku rozhodně neměla chybět.