Bondův Aston se vrací!

Nejslavnější filmový automobil světa. I tak by se dal nazvat Aston Martin, který patřil muži s povolením zabíjet. Aston se nyní chystá postavit jeho repliku.

Klasika na prodej

Aston se v poslední době krom svých nových modelů vrací také k těm historickým. Nedávno tak například oznámil stavbu nových 25 kusů DB4 G.T. a nyní se chystá na další projekt. Tím bude speciální filmový DB5, který si můžeme pamatovat například z filmu Goldfinger.

Automobilka má v plánu postavit dalších 25 exemplářů tohoto historického vozidla a to přímo v jeho rodišti ve městě Newport Pagnell, kde také sídlí akvizice Aston Martin Works, zabývající se takovými projekty. Vozy by měly vzniknout ve spolupráci s produkční společnosti Bondovek a také se specialistou na filmové triky Chrisem Corbouldem, který se podílel již na osmi bondovkách.

Právě on bude zajišťovat, že DB5 budou skutečně speciální. Využijí totiž i původní výzbroj, budou mít stejný lak ale i otáčecí SPZ.

Zbraně chybět nebudou

Čím vším přesně budou repliky DB5 vybaveny Aston ještě přesně nespecifikoval. Mělo by se však jednat pouze o výstavní kusy, které nebudou určeny k silničnímu využití. Díky tomu budou moci být přítomné zbraně vyklápěné z předních světlometů, ostří na propichování pneumatik, či neprůstřelný štít zadního okna. Uvidíme, jak moc se Aston odváže.

Replika bude jednoznačně velmi zajímavým sběratelským kouskem a tak není divu, že si za něj automobilka nechá dobře zaplatit. Mluví se o částce 2,7 milionu liber, tedy asi 79 milionu korun. Skutečně drahá sranda co říkáte?