Měření výkonu motoru a tuning

Již více než rok je provádění tzv. chiptuningu zcela legální, neboť Ministerstvo dopravy tyto úpravy motoru schválilo. Chiptuning Praha disponuje nejmoderněší technologií a zájemcům o chiptuning provede tuto homologovanou úpravu včetně zápisu do technického průkazu. Potvrzením precizního a profesionálně provedeného chiptuningu jsou zkušenosti mnoha motoristů, kteří po tomto zákroku absolvovali bez jakýchkoliv problémů již několikrát měření emisí i technickou kontrolu v STK.

Co je tuning motoru?

Zjednodušeně řečeno je to v podstatě zvýšení výkonu motoru. Tuning lze provádět u jakéhokoliv motorového vozidla bez ohledu na značku, pohon kol a dokonce i stáří či počet najetých kilometrů. Jedinou podmínkou je dobrý technický stav motoru a jeho příslušenství. Zjištění technického stavu je nutnou a nezbytnou součástí chiptuningu. Tuning je metoda spočívající v úpravě softwaru řídící jednotky motoru automobilu. Tomuto zásahu předchází kontrola technického stavu, jejíž hlavní fází je změření stávajícího výkonu motoru na válcové brzdě. Tímto způsobem lze zjistit skutečný výkon motoru a odhalit případné závady, které je nutné nejprve odstranit.

V čem spočívá efekt tuningu

Efekt tuningu prováděného metodou Camp Performance Chiptuning spočívá ve zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. V provozu se to poznáte na lepší dynamice a akceleraci, ale také možná paradoxně na snížené spotřebě pohonných hmot. V ideálním případě lze chiptuningem dosáhnou úspory až 15 procent oproti původní spotřebě. Nemusíte se obávat žádného poškození motoru ani jeho příslušenství. Tuning motoru nemá vliv ani na životnost motoru, která se v žádném případě nezkrátí. Nezhorší se ani úroveň emisí, které zůstávají na hodnotách odpovídajících přísným normám nejen ČR, ale i v ostatních členských zemích EU.

Další informace

Důležité je, že nastavené hodnoty lze kdykoliv vrátit na původní stav. Proto mohou tuning využít i majitelé nového automobilu a pokud by se u něho v průběhu záruční lhůty projevily nějaké závady, není problém s opětovným nastavením výkonu motoru na původní hodnoty. Slouží k tomu protokol v podobě grafu, který obdržíte u Chiptuningu Praha jako doklad.