Audi Q9 není sci-fi

Německá automobilka Audi zná trendy a tak ví, že i do budoucna nejvíce potáhnout vozy SUV. Ráda by tak rozšířila svou nabídku a to dokonce i o model Q9, který by se mohl vyrovnat například Range Roveru.

Q9 jako vlajková loď

V současné době je novinka plná otazníků. Audi by ráda rozšiřovala, ale je si vědoma toho, že ve spodní linii, která začíná modelem A1 a z SUV modelem Q2 již níže jít nemůže. Například Q1 by si prý příliš zájemců nenašla. Prostor se tak otevírá na druhé straně spektra, kde je prostoru dost a dost.

Není to tak dávno, co Audi představila na statické premiéře model Q8 a už pomýšlí na ještě vetší rybu, kterou by se mohlo stát veleluxusní SUV Q9, které by bylo ekvivalentem luxusní limuzíny A8. Automobilka tak v současné době sbírá data, zda by byl o novinku zájem či nikoliv. Její úlohou by bylo především vytvořit konkurenci pro Range Rover, ovšem s tím rozdílem, že by byla doslova přeplněná moderní technologií, tak jak to má Audi ráda.

Ano či ne?

O budoucnosti modelu nejspíše rozhodne také přijetí nové Q8, která aktuálně vstupuje na trh. Pokud automobilka dospěje k rozhodnutí, že automobil postaví, pak tak nejspíše učiní na platformě, kterou využívá i Q8. V tom případě by nás od novinky dělilo jen několik let.

O tom zda model Q9 vznikne či nikoliv tak nejspíše rozhodne přijetí Q8, která by se měla již brzy dostat na trh. Pokud bude přijata pozitivně, pak by nemělo Q9 nic stát v cestě. A pokud se Audi rozhodne postavit tento model na platformě, kterou využívá již u Q8. Pak bychom se novinky mohli dočkat velice brzy.