Pneumatiky kupujte u specialistů

Pro bezpečnou jízdu je důležitých několik faktorů. Jedním z nejvýznamnějších jsou kvalitní pneumatiky, které jsou zárukou pocitu bezpečí i za zhoršených jízdních podmínek. Obzvláště v zimním období jsou nezbytností pneumatiky s předepsanou hloubkou vzorku. Proto byla z hlediska bezpečnosti silničního provozu již před několika lety uzákoněna povinnost používat od listopadu do dubna zimní pneumatiky.

I když za příznivého zimního počasí nehrozí pokuta v případě silniční kontroly, tak jiný názor bude mít pojišťovna. Pokud totiž v případě silniční nehody, která bude důvodem pojistné události, pojišťovna zjistí, že na havarovaném vozidle byly nesprávné pneumatiky, nedostane pojištěný motorista vůbec nic.

Věřte specialistům

Možnosti pořízení nových pneumatik jsou dnes velice široké. Kromě pneuservisů, autosalonů nebo e-shopů lze dnes koupit pneumatiky třeba i v supermarketech. Této nabídky mnozí motoristé využívají, neboť zpravidla pořídí vše najednou pod jednou střechou a navíc snadno zaparkují. S tím je ovšem spojeno značné riziko, že koupíte nekvalitní čínské pneumatiky. Většinou se tváří jako pneumatiky od renomovaných výrobců, ovšem teprve za provozu zjistíte pravý stav. Ve výsledku tak na tomto „výhodném“ nákupu velmi proděláte. Proto je vždy lepší obrátit se na specializovaný obchod, kterým je například e-shop PNEU OK. Pracují v něm zkušení odborníci, ochotní každému poradit a doporučit optimální pneumatiky pro vaše auto i z hlediska stylu vaší jízdy.

Zásady výběru

Základním a prvořadým kritériem jsou údaje o rozměrech pneumatik uvedené ve velkém technickém průkazu. Tyto rozměry jsou důležité pro bezpečnou jízdu, ale zajímají také silniční kontroly a personál ve stanicích technické kontroly. Další kritéria nejsou již povinná, ovšem jsou neméně důležitá. Je to například to, jak často a jakým stylem budete se svým vozidlem jezdit.

Alu kola

Vedle pneumatik nabízí e-shop PNEU OK také stále žádanější alu kola. Jejich význam nespočívá pouze ve zvýšení atraktivity vzhledu automobilu, ale také v praktickém přínosu. Tím je především vyloučení rizika koroze, lepší pérování a úspora pohonných hmot, což je dáno nižší hmotností alu disků.