Co je potřeba udělat, aby web získal pravidelnou návštěvnost?

Provozovat webové stránky je hezká věc, ale pokud je nikdo nenavštěvuje, tak je to velmi demotivující. Obzvláště pokud je váš web zdrojem příjmu a získáváte z něj zákazníky, tak je potřeba se postarat, aby měl návštěvníky, nejlépe pravidelné. To se ovšem samo nestane, je potřeba se postarat o adekvátní propagaci. Nejlepší cestou k pravidelné návštěvnosti je optimalizace pro vyhledávače, neboli SEO.

Proč je SEO důležité?

Lidé na internetu hledají služby nebo produkty nejčastěji přes klíčová slova, která zadají do vyhledávače. Následně se jim zobrazí nejrelevantnější výsledky, ze kterých si vybírají. Pokud bude váš web optimalizovaný pro vyhledávače, tak se bude lidem pod důležitými klíčovými slovy zobrazovat také. Když se bude zobrazovat na předních pozicích vyhledávání, získáte pravidelnou návštěvnost. Dosáhnout něčeho takového však není jen tak, samotné SEO se dělí na ON page faktory (obsahovou část) a OFF page faktory (popularitu). Pokud chcete být zobrazováni na dobrých pozicích, je třeba se věnovat oběma faktorům. Z hlediska ON page je potřeba, aby web splňoval určité standardy, tedy aby byl responzivní, měl dostatek obsahu, vyplněné meta informace, dobře se načítal, disponoval SSL certifikátem aj. Nevíte, jestli je váš web validní? Kontaktujte zkušenou SEO agenturu na https://www.seoconsult.cz/optimalizace-pro-vyhledavace-praha a ta vám se vším poradí.

Když je web z hlediska ON page v pořádku, je potřeba se věnovat OFF page, tedy popularitě. Vyhledávače měří popularitu webu tak, že sledují počet jeho zpětných odkazů na jiných doménách. Stručně řečeno, abyste se posouvali v pozicích vyhledávání na důležitá klíčová slova nahoru, je potřeba pravidelně budovat zpětné odkazy na cizích doménách a to skrze důležitá klíčová slova. Budování by mělo být systematické, pravidelné a mělo by probíhat zejména na kvalitních webech. Nejlepší volbou je svěřit kompletní péči o SEO agentuře na Seoconsult.cz. Pomůže vám třeba i s PPC, viz https://www.seoconsult.cz/ppc-reklama-praha, a dalšími druhy propagace, včetně sociálních sítí.