Roční hlášení za odpady se dočkalo nových změn

Děláte pravidelně roční hlášení za odpady? Tato povinnosti se týká podnikatelů i firem, které překročí zákonem daný limit u běžného nebo nebezpečného odpadu. Není to jediná povinnost. Všichni mají povinnost odpad průběžně evidovat, výkaz statistik o odpadech se zasílá na ČSÚ. Co se týče ročního hlášení, došlo k určitým změnám a přinesl je nový zákon o odpadech 541/2020 Sb.

Jaké změny přinesl zákon o odpadech 541/2020 Sb.?

Když dojde ke změně zákona, mnoho lidí trne hrůzou, o jaké změny jde. V tomto případě jde však spíše o pozitivní změny. Do roku 2021 vznikala povinnost zpracovávat roční hlášení každému subjektu, který za rok vyprodukuje přes 100 tun běžného nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Nově se zvýšil limit nebezpečného odpadu na 600 kilogramů. Pro menší producenty nebezpečného odpadu to znamená, že už roční hlášení dělat nemusí. Je to zajisté příjemná zpráva. Neměli by však zapomínat na průběžnou evidenci odpadu, ta je stále povinná a je průkazná v tom, že se do limitu vejdete.

Víte, do kdy je potřeba zpracovat roční hlášení o produkci odpadů 2021 a odeslat ho na ISPOP? Do roku 2021 to bylo do 15.2. a nově je to do 28.2. Je na to tedy více času a to zajisté nikoho nezarmoutí.

Dělejte to chytře a ušetřete si práci

Dělat všechny byrokratické povinnosti svépomocí, to je velmi náročné. Někteří to tak dělají, ale většina lidí si na mnoho činností povolá raději experty v oboru. Zpracování ročního hlášení není něco, na co by se většina lidí těšila a pokud se mu chcete vyhnout, stačí se obrátit na specialisty z Rocnihlaseni.cz. Specializovaná firma se vám postará o rychlé a správné zpracování ročního hlášení. Tato služba vám ušetří mnoho času a starostí. Využívají jí podnikatelé, firmy i obce, přidejte se k nim. Jde o levnou službu, která vám umožní mít více času na důležitější činnosti, třeba na práci nebo na zábavu.