Elektrické motory: Jak se dělí a k čemu slouží?

Elektrické motory se dělí na dva základní typy a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Jestliže vás zajímají podrobnosti, rozklikněte si tento článek.

Není elektrický motor jako elektrický motor. V tomto článku vám proto ukážeme, jaké typy motorů jsou vlastně na trhu dostupné a kde je můžete koupit.

Ja se motory rozdělují?

Elektrické motory Bühler patří mezi nejpopulárnější motory v tomto segmentu. Dají se ale nějak rozdělit? Samozřejmě že dají. Jestliže se po elektrických motorech začnete ohlížet, zjistíte, že se prodávají dva typy motorů – kartáčové a bezkartáčové. Jak se od sebe liší a jaké jsou jejich výhody?

Kumutátorové DC motory Bühler v kartáčovém provedení se mohou pochlubit především permanentním magnetem. Ten je přímo napajen stejnosměrným proudem, aby mohl nabídnout co nejvyšší výkon. Tyto typy matorů jsou zpravidla vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou tvořeny pevným kovovým pláštěm, hřídelí, ložiskovými štíty a kuličkovými ložisky.

Další typ motoru

Dalším typem jsou bezkartáčové EC motory Bühler. Ty jsou stejně jako kartáčové motory napájeny stejnosměrným proudem. O přívod proudu se ale nestará majnet, ale přídavný kontrolér. Hlavní části těchto motorů je kvalitní kovový plášť. Další důležitou součástí je hříddel, ložiskový štít a kuličkové ložisko. Hlavní aktivní část představuje měděné vinutí, které je spojeno s magnety do rotoru. Díky této konstrukci je pak zajištěn maximální výkon a spolehlivost nejen při vysoké zátěži.

Jestliže si chcete některý z výše zmiňovaných motorů sami pořídit, není nic lehčího než zamířit na eshop Schmachtl.cz. Tam totiž naleznete všechno to, o čem jsme se bavili v předchozích odstavcích. Za rozumné ceny a s možností doručení kurýrem až k vám domů. Doručovací doba je krátká a stejně jako u základních cen, tak i přeprava je levná. Rozhodně se tedy nemusíte bát objednat. Nebudete toho litovat.