Reflexní prvky vám mohou zachránit život! Kdy na ně nezapomínat?

Jezdíte do práce na kole i za snížené viditelnosti? Chodí vaše děti samy pěšky do školy? Běháte rádi večer, kdy už lidé nejsou v ulicích? Myslete na Vaše bezpečí a pořiďte si oblečení či doplňky, kterým nechybí reflexní prvek, mohou Vám zachránit život.

Při sportování

Pokud rádi jezdíte na kole, běháte či se chodíte pravidelně procházet, bude se vám oblečení s reflexními prvky jistě hodit. Zvláště pokud se vydáváte za sport i v čase, kdy je viditelnost snížena a vy se pohybujete i po vozovce, kde běžně jezdí auta. Reflexní prvek na vašem tričku, kalhotách či v podobě pásky přes ruku, upozorní řidiče na přítomnost osoby na vozovce. Díky tomu vás řidič lépe a i dříve uvidí a bude jednat s ohledem na vás.

Pro děti i dospělé

Reflexní prvky nejsou důležité jen pro dospělé, ale také pro děti, které chodí samy do školy či na procházky. Pořídit jim můžete reflexní vesty, pásky, klíčenky či přívěšky na batoh. Co je nebezpečnějšího než dítě, které jde po okraji vozovky, má na sobě jen tmavé oblečení a zrovna lehce poprchává? Dbejte na to, aby i vaše děti byly v bezpečí a pořiďte jim dostatečnou reflexní výbavu, kterou využijí na cestě do školy či při výletech.

Oblečení a doplňky s reflexními prvky

Vybrat si můžete ze široké škály oblečení a doplňků s reflexními prvky. Pořídit si tak můžete kšiltovku, čepici, vestu, ponožky, návleky, potah na batoh, větrovku či deštník atd., to vše s reflexními prvky, které vás dobře zviditelní.

Reflexní prvky pro zvířata

I zvířata si zaslouží být v bezpečí, přičemž můžete zakoupit ochranu pro koně v podobě reflexní bederní deky, ohlávky, návleku na ocas či elastickou pásku. Pro psy jsou určeny různé typy reflexních postrojů, obojky, vodítka či vesty. Vybrat tak svým chlupatým mazlíčkům můžete reflexní ochranu přesně na míru. Vsaďte na prevence v podobě reflexních prvků a vyhněte se potencionálnímu nebezpečí na vozovce.