5 veteránů, které porostou na ceně

Drtivá většina lidí si auta kupuje jen kvůli jednomu účelu. Aby jim pomáhalo dostat se z bodu A do bodu B. Až nadejde čas, tak ho vymění za jiný. Jsou tady ale lidé, kteří vozy používají jako investice. Správně vybraný veterán totiž na ceně jen narůstá. Na rozdíl od moderních drahých vozů, jejichž cena naopak klesá. Pojďme se tak podívat na 5 vozů, jejichž vlastnictví vám v budoucnosti vydělá.

Jaguar XJS

Mnozí tento vůz neprávem zahrnují mezi youngtimery, které tak znatelný nárůst ceny nezažívají. Opak je ale pravdou. Za posledních několik let cena tohoto vozu narostla o 30% z původní hodnoty. Tak si představte, co s cenou udělá třeba dalších 15 let. Až magická je údajně kombinace pětistupňového manuálu a dvanáctiválce. Ty se vyráběly pouze v letech 1975 – 1979.

Citroën 2CV

Kvůli svému měkkému podvozku se při jízdě po nerovnostech a v zatáčkách nakláněl, takže mu bylo přezdíváno Kachna. Vůz vznikl s jednoduchým cílem. Převézt 4 venkovany s pytlem brambor přes pole v rychlosti 60 km/h. Díky jednoduché konstrukci a spolehlivosti se nakonec vyrobilo 5 milionů kusů.

Volkswagen T2 Bus

Kdo by neznal hippie dodávku. Kvůli své oblíbenosti se většině kusů dostalo nejrůznějších přestaveb. Hledat tak zachovaný kus ve výborném stavu je jako hledat jehlu v kupce sena. I proto jich na cestách ubývá. Většinu z nich čeká renovace a uzavření někam do veteránské sbírky nebo putují na inzerce veteránů.

Ford Mustang

Kdo by neznal legendární Ford Mustang. Vůz, který nabízel každému majiteli zážitek z rychlosti a naprosté svobody. Celkově bylo vydáno již šest generací tohoto vozu. Jaké kousky jsou nejvzácnější? To je snad každému jasné. Ty staré a vyrobené v limitovaných počtech. Hledejte ideálně ty ve výborném stavu.

BMW Isetta

Tvarem ho můžeme přirovnat k vejci. Má jen jedny dveře a místa je v něm tak pro dva a půl člověka. Tohle malinké autíčko přišlo v poválečné době, kdy byl přesně po takových vozech hlad. Dnes se na něj díváme na jako jedno z nejroztodivnějších modelů BMW. Kousků ve výborném stavu je jen pomálu, tudíž je vzácnější s každým uplynulým dnem.