Jak nejlépe koupit auto, aby bylo spolehlivé. Bazar či inzerát?

Kdo z nás nikdy nekupoval nové auto? Ale kde ho koupit? Dle průzkumů se až 96 procent našich spoluobčanů bojí koupit si auto mimo autobazar. Nejvíce se obávají technických problémů s vozidlem, které prodávající prostě zapře, jen aby auto prodal. Ale i přesto se jich ročně prodá před 300 tisíc!

Jak kupovat auto mimo bazar?

Projeďte si na internetu inzerce vozů online, zadejte vaše požadavky na značku, karoserii, typ a ostatní a můžete se probírat velkým množstvím aut, které vám server nabídne. Při samotném kontaktu s prodejcem je důležité, abyste viděli vůz „za syrova“ – to znamená, aby auto nebylo zahřáté jízdou před samotnou prohlídkou a vy tak měli přehled o tom, jak auto doopravdy startuje. Následně je třeba zkontrolovat, zda z auta netečou různé provozní kapaliny.

Nejlepší je si zrovna na obhlídku s sebou vzít automechanika nebo s autem rovna zajet do renomovaného autoservisu, kde vám auto odborně prohlédnou. Pokud vám prodávající řekne, že nemá s vámi čas do servisu jet, raději dejte od této koupi rychle ruce pryč. Nicméně na stránkách autoinzerce samozřejmě můžete narazit na spolehlivé prodejce, kteří vás nechtějí „natáhnout“ a své auto opravdu potřebují rychle prodat.

Nákup z autobazaru

V každém „lepším“ autobazaru je možnost vaše staré auto odprodat. Zabijete tak „dvě mouchy jednou ranou“ a navíc vám odborníci rádi poradí, které auto je pro vás nejvhodnější dle vašich požadavků. Pokud se prostě zamilujete do auta dražšího, než byl váš původní plán, nezoufejte. Spousta autobazarů nabízí možnost nákupu na leasing. Buď s akontací nebo i bez akontace. Prostě si vyberete auto a jedete. Zní to lákavě, ale pozor na to, abyste nepřeplatili zbytečně moc. Raději se vše předem pořádně rozmyslete. Jde přeci o vaše auto, tudíž vaše bezpečí.